Hart Walker Özellikler

Hart Walker çocuğun kalça ve bacaklarına bağlanan, eklemli destekleyici elemanlar, çocuğun adımlarına kılavuzluk eder. Bu şekilde bacaklardaki “makaslama” ya da “parmak ucu basma” gibi istenmeyen hareketleri engeller.

Cihaz bacaklar arasındaki olası farklılıklara göre ayarlanabilir, istenen hareketler desteklenebilir ve istenmeyen hareketler engellenebilir. Üst gövdeye uygulanacak olan destek çocuğun ihtiyacına göre belirlenir. Cihaz çocuğun büyüme ve gelişimine uyum sağlayacak şekilde ayarlanabilir.

Cihazın dört tekerlekli olan taban bölümü, iyi bir postüre ve etkili bir yürüme paternine ulaşması için çocuğa cesaret veren dengeli bir destek sunar. Bu sayede minimum gözetim ile bağımsız mobilitenin avantajını sağlar.

Taban bölümü, ayarlanabilir ve her yöne dönebilir ön tekerleklere sahiptir. Ön tekerlekler çocuğun yürüme yönüne anında tepki verir ve çocuğun yan adım atma becerisi doğrultusunda, olduğu yerde dönmesine olanak tanır.

Teleskopik olarak ayarlanabilir olan taban bölümü, çocukla birlikte büyütülebilmektedir. Bu özellik ayrıca taşıma veya depolamada kolaylık için cihazın küçültülebilmesini de sağlar.

Hart Walker nasıl uygulanır?

Hart Walker kullanımı düşünülen çocuklar, çocuk konusunda uzmanlaşmış fizyoterapist tarafından merkezimizde değerlendirmeye alınır. Uzmanımız değerlendirme ve uygulama eğitimini Hart Walker’in İngiltere’deki merkezinde almıştır.

Uygun görülen çocuklar için ölçü alınır ve gereken destekleyici aparatlar belirlenir. Bu veriler doğrultusunda cihaz çocuğa özel olarak İngiltere’de üretilir.

Uygun görülen çocuklar için ölçü alınır ve gereken destekleyici aparatlar belirlenir. Bu veriler doğrultusunda cihaz çocuğa özel olarak İngiltere’de üretilir.

Cihazın elimize ulaşmasını takiben, kurulum ve son ayarları merkezimizde yapılarak çocuğa ve aileye kullanım eğitimi verilir.

Hart Walker’in verimli kullanılabilmesi için, çocuğun büyüme ve gelişimi doğrultusun da periyodik olarak değerlendirme ve ayarlarının yapılması gereklidir.

Çocuk için yararları

 • Kas ve kemik gelişimine yardımcı olarak deformitelerin ve olası ameliyat gereksinimlerinin azalmasını sağlar veya önüne geçer.

• Dik pozisyonda ayakta durmanın ve yürümenin kan dolaşımı, sindirim ve solunum üzerindeki olumlu etkileri sayesinde genel sağlığı ve yaşam kalitesini artırır.

• Doğru yürüme paterninin gelişmesini destekler.

• Çocuğun yaşıtları ile iletişimini artırır, oyunlara katılarak sosyalleşmesine katkı sağlar.

• Alışveriş merkezi, park gibi uygun alanlarda çocuğun ailesiyle birlikte yürüyerek vakit geçirmesini ve eğlenmesini sağlar.

Çocuğun çevreyle etkileşimini ve motivasyonunu artırarak hayata katılmasını destekler.

Hart Walker randevu
hart walker
TOP